Maria Rozynek-Banaszak

Maria Rozynek-Banaszak

Maria Rozynek-Banaszak jest jedną z najbardziej utalentowanych, młodych polskich sopranistek. Odnosiła liczne sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych, które zwróciły na nią uwagę dyrektorów czołowych instytucji muzycznych w Polsce.

Śpiewaczka ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W rodzinnym mieście występowała m.in. jako Barbarina w Weselu Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta w Poznańskiem Teatrze Wielkim, a także – wielokrotnie – poznańskim Teatrze Muzycznym. W szczecińskiej Operze na Zamku wystąpiła jako Olimpia w Opowieściach Hoffmanna Jacques’a Offenbacha, a w 2013 roku związała się z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie wykonuje partie Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta i Rozyny w Cyruliku sewilskim Gioacchino Rossiniego.

Maria Rozynek-Banaszak koncertowała m.in. z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Arte dei Suonatori, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Orkiestrą Kameralną l’Autunno, Poznańskim Chórem Chłopięcym, Chórem Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki, ZespołemConsortium Sedinum.

Źródło i fot.: http://www.filharmoniapoznanska.pl/artist/maria-rozynek/