Michał Łaszewicz

Człowiek orkiestra. Realizuje materiały filmowe, dba o ich montaż i udźwiękowienie, przygotowuje demonstracje multimedialne. Nikt nie wie, ile programów komputerowych opanował. Wieczny odkrywca, kipi pomysłami dotyczącymi sposobów montażu filmów. Najlepiej pracuje pomiędzy drugą w nocy a szóstą nad ranem.

Sam o sobie:

„Urodziłem się w Białymstoku. W 1996 roku rozpocząłem pracę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jako artysta chóru, którego kierownikiem zostałem w 2001 roku.

Ukończyłem studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w roku 2000. Obroniłem pracę magisterską pt. „Zagadnienia interpretacyjne śpiewu cerkiewnego na przykładzie Boskiej Liturgii Św. Jana Chryzostoma”.

Tworzę muzykę dla teatru, telewizji oraz użytkową. Aranżuję utwory dla orkiestr, chórów i różnorodnych zespołów.

Zajmuję się profesjonalnym sound designem, tworzę przestrzenne efekty i krajobrazy dźwiękowe.

Tworzę aranżacje i instrumentacje tradycyjne, komputerowe oraz takie, w których elektronika łączy się z instumentarium akustycznym.

Przez lata współpracy z teatrem muzycznym stworzyłem dziesiątki opracowań utworów, adaptując je dla rozmaitych zespołów wykonawczych.

Jako kompozytor i kierownik muzyczny wyspecjalizowałem się w domenie musicalu. Gros mego dorobku kompozytorskiego stanowią musicale dla młodego widza.

Współpracuję z wieloma instytucjami kultury, tworząc muzykę i aranżacje na wiele obszarów eksploatacji.

Od 2009 jestem pedagogiem Studium Musicalowego przy Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu, gdzie prowadzę zespoły wokalne i odpowiadam za całokształt produkcji koncertowych słuchaczy Studium.

Od 1998 roku pracuję w Studio Nagrań Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W pracy kompozytorskiej i realizatorskiej zajmuję się także projektowaniem brzmienia. W kierownictwo muzyczne włączam więc także kompleksowy sound design. Moja muzyka jest zawsze miksowana w „miejscu docelowym”, czyli np. w teatrze w którym będzie wystawiony spektakl.

Jestem szefem produkcji multimediów znanego cyklu Speaking Concerts®, zajmuję się zdjęciami, montażem i postprodukcją materiałów filmowych używanych w koncertach.

Od 2015 roku jestem dyrektorem artystycznym projektu „Partes”, w ramach którego prowadzę badania nad historycznym śpiewem cerkiewnym z terenów I Rzeczypospolitej. Osią projektu jest Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego „Partes”, którego jestem twórcą i kierownikiem artystycznym.”

Speaking Concerts

FREE
VIEW