Sławomir Kamiński

Sławomir Kamiński

Prof. Sławomir Kamiński - urodzony w 1963 roku w Poznaniu.

W 1987 ukończył Akademię Muzyczną im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, w klasie prof R.Sroczyńskiego (dyplom z wyróżnieniem).

Jest laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im J.S. Bacha w Gdańsku (1985).

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Francja, Belgia, Szwajcaria, Austria, Włochy, Czechy, Wielka Brytania, Wyspy Alandzkie, Litwa, Ukraina).

Występował w salach koncertowych Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej, Filharmonii w Charkowie, Smetana Saal w Pradze, Schauspielhaus w Berlinie, w katedrze w Lincoln, bazylikach - S.Vitale w Rawennie i St. Pietro in Montorio w Rzymie.

Brał udział m.in. w następujących festiwalach muzycznych:

  • Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Nantes
  • "Festiwal Majowy" w Glasgow
  • Dni Kultury Polskiej w Bretanii
  • Orgelkonzerte in Gedächtnis Kirche, Berlin
  • St.Christopher Music Festival Vilnius
  • międzynarodowe festiwale organowe w Oliwie, Fromborku, Kamieniu Pomorskim, Leżajsku, Koszalinie.

Sławomir Kamiński jako organista współpracował z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej oraz z chórem “Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza. Nagrał 5 CD z solową muzyką organową oraz 6 CD w charakterze kameralisty.

Sławomir Kamiński zajmuje się również działalnością pedagogiczną - jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej im I.J.Paderewskiego w Poznaniu, wykłada na uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus (Lubeka, Wilno), prowadzi zajęcia w ramach Internationaler Niederlausitzer Orgelakademie (Niemcy) oraz bierze udział w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów organowych(Poznań, Rumia, Opava, Wilno).